אם ישנו אירוע שאכן ראוי לחגוג אותו ובגדול הוא אירוע שבבסיסו אהבה גדולה: אירוע החתונה. למרות שסטטוס של חתן וכלה הינו סטטוס יוקרתי, מרגש וחד פעמי, עדיין הזוגות המאורסים עובדים קשה, כאשר המוטיבציה היא להעניק לאורחים אירוע יוצא דופן וחוויה בלתי נשכחת. התפקיד של האורחים באירוע הינו תפקיד משמעותי, ובמידה רבה – ללא האורחים היקרים נדמה כי אירועי החתונה היו נחגגים בדרך אחרת לגמרי. למרות שלא נוטים לדבר על זה בריש גלי, נדמה כי יותר ויותר אורחים מתעניינים בשאלה אחת ומרכזית: איזו מתנה נותנים לזוג ביום חתונתו?

שנת 2018 והמינימום: 350 שקלים חדשים:

האפשרות הראושנה היא להיצמד אל המתנה הבסיסית, או בכינוי המוכר לרבים "מתנת מינימום". סכום המינימום למעשה מבקש לתאר מצב בו דואגים להעניק לזוג המאושר מתנה שאמורה לכסות את עלות המנה עבור כל אורח, זאת בכדי להבטיח שהם לא יפסידו מהאירוע. ככל שהאירוע מושקע יותר, כך מתנת המינימום גדלה. כיום בישראל מדובר על עלות שנעה בין 300 שקלים ל-350 שקלים. חשוב לציין כי סכום המינימום כפי שהוא נקבע הינו תוצר של האורחים בעצמם. המשמעות? לא תמיד סכום זה אכן משקף את עלות המנה, אלא שהוא מבוסס על הערכה גסה של האורחים.

האם יש קשר בין העונה, המתחם והמתנה?

ככל שהזוג בוחר לחגוג במתחם יוקרתי כמו אולם אירועים בתל אביב, ככל שהעונה נחשקת יותר כמו עונת הקיץ וככל שהיום הינו יום פרימיום – כמו יום חמישי, הרי שעלות המנה עבור כל אורח יקרה יותר. האם האורחים צריכים להתחשב בנתונים אלו ולהעניק מתנה גבוהה יותר? תלוי את מי שואלים. ישנם אורחים שאכן לוקחים פרמטרים אלו בחשבון, בעוד ישנם האורחים המאמינים כי הזוג צעיר צריך להבין כי לכל אורח ישנם שיקולים כלכליים אחרים. יחד עם זאת, לעתים המתנה שהאורחים מעניקים היא למעשה מתנה זהה לזו שהם קיבלו בעצמם מהזוג החוגג כעת.

מעגל החברים הקרוב ובני המשפחה – השמיים הם הגבול:

ישנה קבוצה של אורחים שלא באמת חושבת במונחים של מתנת מינימום או שיקולים אחרים: המשפחה הקרובה והחברים הטובים. קבוצה זו של אורחים מפרגנת מכל הלב לאורחים, כאשר לרוב המתנות גבוהות הרבה יותר מהסכום הנקבע כמתנת מינימום. כאורחים, חשוב לזכור תמיד כי הנוכחות שלכם באירוע היא המתנה הגדולה באמת של הזוג שרוצה לחגוג את אהבתו. כל עוד הוזמנתם אל האירוע, הרי שהנוכחות שלכם חשובה לזוג המאוהב. ערך המתנה? יקבע על ידכם והוא יתקבל בברכה תמיד

אולם אירועים במרכז גאיה גרדן לחתונה רומנטית ומושלמת

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here